Gormeye basladim | EN KOMİK FIKRALAR OKU -->

Gormeye basladim

1998 yılında Avrupa’da bir kentte feministler toplantısı yapılmış her ülkeden konuşmacılar katılmış.belirli kararlar alındıktan sonra diğer toplantıda buluşmak için karar alınmış ve toplantı sona ermiş. 1999 yılında feministler yine bir araya gelmişler.ve konuşmacılar konuşmaya baslamis1ar.
Konuşmacı Alman bayan başlamış anlatmaya
- Geçen sene aldığımız kararlar neticesinde eve gittim kocama dedim ki
- Bundan sonra bulaşıkları ben yıkamıyorum al kendi bulaşığını kendin yıka dedim 1.gün bişey görmedim 2.gün bişey görmedim 3. gün bir baktım hem benim bulaşıklarımı yıkıyor hem de kendi bulaşıklarını yıkıyor o günden beri çok mutluyuz.
2. konuşmacı İngiliz bayan anlatmaya başlamış kararlarımızı aynen bende uyguladım eve gittiğimde kocama dedim ki
-Bundan sonra çamaşırlarını yıkamıyorum kendi çamaşırlarını kendin yıkayacaksın. 1. gün bişey görmedim. 2. gün bişey görmedim. 3. gün bir baktım hem benim çamaşırlarımı yıkıyor hem de kendi çamaşırlarını yıkıyor. O günden beri çok mutluyuz demiş.
3. konuşmacı Türkiye den başlamış anlatmaya
- Bende geçen sene aldığımız kararları aynen uyguladım o gün eve gittim kocama dedim ki “Bundan sonra yemek yapmıyorum kendi yemeğini kendin yapacaksın.” 1. gün bişey görmedim. 2. gün bişey görmedim. 3. gün sol gözüm biraz açılır gibi oldu görmeye başladım.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme