Baba Ile Ogul...! | EN KOMİK FIKRALAR OKU -->

Baba Ile Ogul...!

BABA Matematikten kaç aldın?
OĞUL Fenerbahçenin son on senedeki şampiyonluk sayısını aldım baba!
BABA Ne 1 mi aldın? oglum hani sen sınıfın en akıllısıydın?
OĞUL Baba sen demez miydin “şampiyon olmasak bile en büyük biziz” diye! Belki matematikten 1 aldım ama yine de en akıllı benim
BABA ...
BABA komsunun oglu kaç almış?
OĞUL Galatasaray’ın son beş yıldaki şampiyonluk sayısı kadar.
BABA elin oglu yüksek not alıyor sen kırık not getiriyorsun. Rezil ettin beni!
OĞUL Baba “ben Galatasaraylı arkadaşlar ‘tüm kupalar bizim oluyor en başarılı biziz’” diye benle dalga geçiyorlar, bana feneri tutturmakla rezil ettin beni dediğim zaman “boşver yine de en büyük biziz” demiyor muydun? Aynı hesap bana ne başkasının yaptığından en akıllı benim.
BABA ....
BABA öbür komşunun oğlu elinde bir belge ile geliyordu. Ne almış acaba?
OĞUL ali mi? O da takdir almış. Ama baba herifler hep kopya çektiler, soru kağıtlarını değiştirdiler. Anlayacağın olayda hile var.
BABA Sus be! Hem bir şey beceremiyor hem de başarılı insanlara çamur atıyorsun.
OĞUL Haydaa! Yahu Baba sen değil miydin “Galatasaray kupa biz de nal topluyoruz” dediğim zaman “Galatasaray şike yapıyor, hileyle kazanıyor” diyen. Bu da aynı hesap değil mi baba?
BABA ....
BABA Artık önümüzdeki dönem iyi olur karnen inşallah
OĞUL Hayatta olmaz baba. Bu hocayla bu müdürle sitttigin sene bu okul bitmez.
BABA Ne alakası var oğlum bitiren nasıl bitiriyor? Sınav kağıdına bir şey yazıyorsun da hocaların mı siliyor? Sen boş ver hocayı müdürü kendin çalış, dolu kagıt ver sınıfını geçersin. Hem madem okuldaki hocaların kötü dershane sınavında da sonuncu oldun buna ne diyeceksin? Oradaki hocalar ne seni tanır ne beni?
OĞUL İyi de Baba ben sana “Baba madem fedarasyon ve hakemler bu kadar kötü Galatasaray nasıl şampiyon oluyor? Biz sanki ceza sahasına girip gol atabiliyoruz da hakemler mi saymıyor? Biz boşverelim hakemleri kendi oyunumuzu oynayalım. Hem madem Türkiye’deki hakemler kötü avrupada da macar üçüncüsüne gol atamadan elendik buna ne diyeceksin? Oradaki hakemler ne Galatasaray’ı tanır ne feneri” dediğim zaman “olsun oğlum yine de en büyük biziz” demez miydin. Bu da aynı hesap iste. Ne olursa olsun en akıllı benim.
BABA ....

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder