Kepce | EN KOMİK FIKRALAR OKU -->

Kepce

Kardinal, genç rahibi aksam yemeğine evine davet etmişti. Gece boyu, genç rahip, kapalı giysiler içinde de olsa, hizmetçinin fevkalade vücudundan gözlerini pek ayıramadı. Bir ara, bir kardinale baktı, bir bu güzelliğe.. Aralarında bir şey var miydi acaba?.. Kardinal genç rahibin düşüncelerini okumuştu sanki..
- "Bu genç ve güzel kızla ilişkimiz, tamamıyla profesyonel. Evin islerini görmek üzere tutulmuş bir hizmetçidir o.. Değil bir gece, bir saniye bile benim yatağıma girmedi. Aklına başka şey getirme oğlum" dedi. Bir hafta kadar sonra, hizmetçi, kardinalin çalışma odasına geldi.
- "Misafirinizin geldiği aksamdan beri, o güzel gümüş çorba kepçesini bulamıyorum. Onun alıp goturdugunu düşünmezsiniz değil mi?".
- "Ondan asla şüphe etmem. Ama gene de bir mektup yazarım" dedi, kardinal ve yazdı..
- "Sevgili oğlum, evimden bir gümüş çorba kepçesi aldığını söylemiyorum. Almadığını da söylemiyorum. Ama bildiğim bir gerçek var. Sen geldiğin geceden beri, gümüş çorba kepçesini bulamıyoruz." Birkaç gün sonra, kardinal, genç rahipten bir yanıt aldı.
- "Muhterem Peder, hizmetçinizle yattığınızı söylemiyorum. Yatmadığınızı da söylemiyorum. Ama bildiğim bir gerçek var. Eğer geceleri kendi yatağınızda yatıyor olsaydınız, gümüş çorba kepçesini şimdiye kadar çoktan bulurdunuz."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder